اکسین درمانفروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و زیبایی
زیبایی

لیزر چیست؟

لیزر چیست؟

لیزر چیست؟

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده که در سال های اخیر تقاضا برای لیزر موهای زائد افزایش زیادی داشته .است چون باعث خلاص شدن از سالنهای ،اپیلاسیون ،تیغ، مومک موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوشها و موهای زیر پوستی می شود


اینکه لیزر چگونه موهای زائد را حذف می کند باید گفت که نور لیزر هر چیزی که تیره رنگ باشد را حرارت داده و میسوزاند با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره رنگ داخل فولیکول مو خود فولیکول نیز آسیب میبیند و از بین میرود. 


از آنجا که هر کدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه ی رشد و استراحت هستند در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آنها در فاز رشد هستند.هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول های مو که در فاز استراحت باشد اشعه لیزر بر آن اثری ندارد و همین عامل سبب تعدد جلسات لیزر با فاصله های زمانی مشخص می شود تا زمانی که تمامی موها از بین بروند.


لیزر موهای زائد را میتوان در هر نقطه ای از بدن استفاده کرد البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت های بدن بیشتر است به عنوان مثال در خانم ها لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع تر است و در مقابل ، آقایان بیشتر به سراغ لیزر موهای زیربغل ، خط ریش ،موهای کمر و پشت گردن می روند. 


 لازم است بدانید نتیجه لیزر موهای زائد در بدن افراد مختلف است و با تشخیص پزشک از دستگاه های متفاوتی برای انجام آن استفاده می شود اما به طور کلی رنگ مو ، نوع پوست ، ضخامت راحیه درمان لیزر در سرعت نتیجه دادن این فرآیند و تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام آن موثر است. در ادامه به بررسی خطرات و عوارض لیزرهای قسمت های مختلف بدن می پردازیم.


لازم است چند باور عامیانه درباره لیزر اصلاح شود :
 لیزر سرطان زا نیست.
لیزر باعث نازایی نمی شود.
 لیزر آسیبی به پرده بکارت نمی زند.
لیزر به چشم آسیبی نمی زند.
لیزر باعث به وجود آمدن رگهای واریسی نمی شود.
تنها عارضه ای که می تواند ناشی از خطای اپراتور باشد سوختگی است.
چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟
اگر به بیماریهای پوستی مبتلا هستید.
اگر دچار مشکلات هورمونی هستید.
اگر داروهای خاصی مانند ایزوترتینویین آنتی بیوتیک ها و یا
داروهای حاوی طلا مصرف میکنید
اگر سابقه جوش تبخال اسکار و یا خالهای گوشتی دارید
اگر دچار عفونت هستید و یا سابقه آن را دارید
اگر به سن بلوغ (۱۸ سالگی) نرسیده اید و یا هنوز بدن شما به تعادل هورمونی نرسیده است
اگر سن شما خیلی بالا است و بیش از ۷۰ یا ۸۰ سال سن دارید.
اگر در بدن خود تتوهای زیاد و بزرگی دارید.
اگر پوست خود را به تازگی برنزه کرده اید.
اگر باردار هستید و یا به زودی قصد بارداری دارید.


عوارض طبیعی لیزر
تعدادی از عوارض هستند که از عواقب طبیعی لیزر به حساب می آیند. قرمزی، تورم و احساس گرما از جمله عوارضی هستند که میتوانند بعد از لیزر دیده شوند برای کاهش این موارد گذاشتن یخ بعد از لیزر بسیار موثر است همچنین ممکن است کرم های خاصی برای شما تجویز شود که التهاب را کاهش می دهند.

مجموعه اکسین مارکتینگ می تواند آمادگی خود را در زمینه عرضه انواع دستگاه های تجهیزات پزشکی با فناوری های به روز و ارائه مشاوره پیش از خرید برای کمک به کلینیک و مطب شما با هدف ارائه خدمات بهتر به مراجعه کنندگانتان اعلام می کند؛ برای بهره مندی از این خدمات با شماره ۰۹۱۶۹۳۳۸۵۳۴ تماس بگیرید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *